
Kronenburg en Appelgaard Arnhem
Woon jij in de wijk Kronenburg of Appelgaard dan is deze Facebook pagina er voor jou!
Vandaag is de speeltuin officieel geopend. Klaar om ontdekt te worden door alle kinderen in Kronenburg! (en daarbuiten😉) … Bekijk meerZie minder
This content isn't available right now
When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.De naaiclub bij wijkcentrum De Madser start een weekje later, namelijk op maandag 1 september. Wil je meedoen? Neem dan even contact op met Anja of Lisette. … Bekijk meerZie minder
Aanbod van de Minibieb in Kronenburg
Van thrillers tot prentenboeken: een toegankelijke minibieb voor alle leeftijden
De Minibieb in Kronenburg staat midden in de wijk, waar lezen, delen en ontdekken centraal staan. Met zorg en aandacht is de minibieb zo ingericht dat iedere bezoeker, jong of oud, een passend boek kan vinden.
Indeling van de Minibieb
De minibieb is overzichtelijk ingedeeld in verschillende planken, zodat het voor iedereen duidelijk is waar het gezochte genre of leeftijdsniveau te vinden is.
• Bovenste plank – Volwassenen: thrillers, romans & literatuur
• Onderste plank – Kinderen en jongeren: kinderboeken voor 0-18 jaar, op AVI-niveau, educatieve boeken, en young adult
Bovenste Plank: Volwassenen
Op ooghoogte voor volwassen lezers vind je verhalen die variëren van bloedstollende spanning tot ontroerende familiegeschiedenissen. Hier liggen de boeken die uitnodigen tot wegdromen of juist scherp houden.
• Thrillers: Voor liefhebbers van mysterie, spanning en onverwachte wendingen is dit de plek waar je titels vindt van nationale en internationale topauteurs. Denk aan boeken van Nicci French, Saskia Noort, Harlan Coben of Simone van der Vlugt. Deze romans trekken de lezer diep het verhaal in: wie is de dader, wie spreekt de waarheid?
• Romans: Op zoek naar een meeslepend liefdesverhaal, een historische roman of een psychologisch portret? Hier vind je auteurs als Anna Enquist, Arthur Japin, Lucinda Riley en Khaled Hosseini.
• Literatuur: Naast thrillers en romans is er aandacht voor literaire werken, essays en poëzie. Zowel klassiekers als hedendaagse titels krijgen een plek.
De bovenste plank is bewust gereserveerd voor volwassenen. De boeken zijn complexer van taal en thematiek, en sommige onderwerpen zijn minder geschikt voor jonge lezers. De plank is goed bereikbaar voor volwassenen, zodat kinderen gestimuleerd worden om de boeken op hun eigen niveau te ontdekken.
Onderste Plank: Kinderen en Jongeren (0-18 jaar)
De onderste plank is speciaal ingericht voor kinderen en jongeren, zodat zij zelfstandig boeken kunnen pakken en terugzetten. De boeken zijn ingedeeld op leesniveau, leeftijd en soort.
• Kinderboeken 0-6 jaar: Denk aan kleurrijke prentenboeken en eenvoudige verhaaltjes die aansluiten bij de belevingswereld van peuters en kleuters.
• AVI-niveau boeken: Voor beginnende lezers is het AVI-systeem een uitkomst. Boeken zijn gemarkeerd met het juiste AVI-niveau, zodat kinderen precies weten welk boek past bij hun leesontwikkeling. Van AVI-Start tot AVI-M7, elke groeiende lezer vindt passende verhalen die motiveren om te blijven oefenen.
• Educatieve boeken: De minibieb bevat ook informatieve boeken over wetenschap, natuur, techniek, geschiedenis en andere onderwerpen die nieuwsgierigheid prikkelen.
• Young Adult: Voor tieners zijn er spannende en meeslepende Young Adult-boeken, die inspelen op thema’s als vriendschap, identiteit, liefde en avontuur.
Het doel is dat kinderen vanaf jonge leeftijd plezier ervaren in lezen. Door een breed aanbod te presenteren, wordt lezen toegankelijk en aantrekkelijk gemaakt. De boeken worden regelmatig gecontroleerd op volledigheid en actualiteit.
… Bekijk meerZie minder
www.gelderlander.nl/112-nieuws-arnhem/gedeelte-van-dak-ingestort-op-arnhemse-bouwplaats-een-perso… … Bekijk meerZie minder
Gedeelte van dak ingestort op Arnhemse bouwplaats, één persoon gewond
www.gelderlander.nl
Op een bouwplaats aan de Arnhemse Kronenburgsingel is donderdagochtend een deel van het dak naar beneden gekomen. Dat gebeurde bij een aanbouw van het winkelcentrum, waar sloopwerkzaamheden werden uit…www.gelderlander.nl/arnhem/opnieuw-woning-in-arnhem-op-slot-na-drugsvondst-marcouch-wil-rust-in-d… … Bekijk meerZie minder
Opnieuw woning in Arnhem op slot na drugsvondst; Marcouch wil rust in de buurt terug
www.gelderlander.nl
Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem sluit opnieuw een woning aan de Kronenburgsingel. Het huis gaat drie maanden op slot nadat de politie er stuitte op diverse harddrugs en een groot aantal wapens.